Czas czytania artykułu: 2 min
17/07/2023

Zastosowania sztucznej inteligencji: wykorzystaj AI do swoich celów

zastosowania sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja cały czas dynamicznie się rozwija i oferuje nam wiele możliwości. Pojawia się coraz więcej narzędzi opartych na AI, które mogą pomóc Ci w pracy i nie tylko. W tym artykule przedstawimy Ci kilka naszym zdaniem przydatnych narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję. Zobacz, jakie mogą być zastosowania sztucznej inteligencji.

Zastosowania sztucznej inteligencji – wybrane narzędzia

Pierwszym i prawdopodobnie najpopularniejszym narzędziem, które omówimy, jest Chat GPT od OpenAI. To narzędzie umożliwia generowanie tekstów wysokiej jakości na różne tematy, takie jak opisy produktów czy artykuły na Twoją stronę. Chat odpowiada także na pytania zadawane przez użytkowników. Narzędzie udziela odpowiedzi, bazując na informacjach otrzymanych podczas treningu. W płatnej wersji może wykorzystywać różne pluginy i pozyskiwać informacje w oparciu o badania naukowe np. z Google Scholar. Korzystając z Chatu GPT, możesz również przetłumaczyć tekst na inny język. Możesz korzystać z darmowego modelu Chatu GPT lub zdecydować się na płatny, ale oferujący więcej możliwości w cenie ok. 110 zł miesięcznie.

Kolejnym interesującym narzędziem jest Midjourney. Służy ono do generowanie obrazów zarówno fotorealistycznych, jak i abstrakcyjnych. W celu wygenerowania grafiki należy wpisać odpowiednie polecenie i szczegółowo opisać, co chcemy, aby znalazło się na grafice. Żeby korzystać z narzędzia, należy użyć aplikacji Discord i dołączyć do serwera Midjourney. Korzystanie z Midjourney jest płatne, a do wyboru są 3 pakiety subskrypcji. Basic plan to koszt 8 dolarów miesięcznie, Standard 24 i Pro 48 dolarów w ujęciu rocznym. Pakiety Standard i Pro, oprócz nielimitowanego generowania obrazów umożliwiają korzystanie z funkcji fast generations. To ważne, bo kolejki do stworzenia obrazu potrafią być naprawdę długie, a wspomniana opcja nadaje nam priorytet i znacznie przyspiesza pracę.

Innym ciekawym i mniej popularnym narzędziem jest Prezo.ai. To narzędzie umożliwia szybkie stworzenie prezentacji na dowolny temat. W celu stworzenia prezentacji musisz napisać polecenie, co ma się na niej znaleźć. Im lepiej i bardziej szczegółowo napiszesz swoje oczekiwania, tym lepszy efekt uzyskasz. Możesz wybrać różne style grafik, które będą wykorzystane w prezentacji lub wgrać własne zdjęcia. Każdy wygenerowany slajd możesz edytować wedle uznania. To narzędzie pozwala zaoszczędzić czas, kiedy nie masz pomysłu na stworzenie prezentacji. Wygenerowane treści nie zawsze są idealne, ale edytując je i dokładając swoje elementy, możesz stworzyć ciekawą prezentację.

Podsumowanie

To tylko kilka wybranych narzędzi i zastosowania sztucznej inteligencji, których jest znacznie więcej. Wybraliśmy te, które uważamy za przydatne i ciekawe. Chat GPT pomaga tworzyć treści, odpowiada na pytania i umożliwia tłumaczenie tekstów. Pomoże Ci szybko napisać artykuły, czy opisy produktów. Dzięki Midjourney możesz wygenerować oryginalne grafiki, które będziesz mógł wykorzystać na swojej stronie. Prezo usprawni przygotowanie interesującej prezentacji ze zdjęciami w wybranym przez Ciebie stylu.

Każde z wymienionych narzędzi, jeśli jest umiejętnie wykorzystywane, może usprawnić pracę lub pozwolić stworzyć ciekawe i oryginalne treści. Zastosowania sztucznej inteligencji są coraz większe i stwarzają możliwości tworzenia świetnych treści.

Sprawdź wymienione wyżej narzędzia i zobacz, jakie dają możliwości. Usprawnij swoją pracę i twórz niesamowite rzeczy z pomocą sztucznej inteligencji.

Proponowany kurs