Czas czytania artykułu: 2 min
28/02/2023

Nauka zdalna lepsza niż korepetycje?

kurs-online-czy-korepetycje

Kurs online czy korepetycje – co wybrać?

Internet już dawno temu wkroczył do większości dziedzin ludzkiego życia. To, co kiedyś można było robić wyłącznie w „realu”, dziś możesz wykonać całkowicie zdalnie, bez ruszania się z wygodnego fotela. Nie inaczej jest z nauką – bez względu na jej poziom i cel, możesz zdecydować się na kursy online. W jakich aspektach mogą one deklasować tradycyjne korepetycje „twarzą w twarz”? Jakie są wady i zalety obydwu trybów nauki? Sprawdź!

Kurs internetowy vs korepetycje – wady i zalety obydwu rozwiązań

Przedmiotowy kurs online, a może zwykłe korepetycje – co wybrać? Przyjrzeliśmy się bliżej obydwu opcjom. Sprawdź i zdecyduj, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza.

Korepetycje – plusy i minusy

Tradycyjne korepetycje w postaci spotkań z nauczycielem to rozwiązanie, które często wybierają uczniowie przygotowujący się do istotnych egzaminów, takich jak matura czy egzamin ósmoklasisty. Współpracę z korepetytorem wybierają także rodzice dzieci, które mają problemy z opanowaniem bieżącego materiału w szkole.

Co przemawia za korzystaniem z klasycznych korepetycji? Z pewnością ich atutem jest możliwość osobistego spotykania się z korepetytorem, który ocenia postępy ucznia i może na bieżąco odpowiadać na jego pytania. Niektórzy nauczyciele oferują także pomoc zdalną pomiędzy lekcjami, zwykle za dodatkową opłatą.

Wybierając zwykłe korepetycje, warto być świadomym ich słabych stron. Pierwszą zdaje się być cena: inflacja nie ominęła rynku edukacyjnego, sprawiając, że dziś za pojedynczą godzinę korepetycji należy zapłacić nawet około 90 zł (średnia cena jednej lekcji w Warszawie).

Ponadto korepetycje wiążą się z doskonałą organizacją czasową i niejednokrotnie, dostosowaniem się do aktualnej dyspozycyjności korepetytora. Lekcje zwykle wymagają od ucznia dojazdów do siedziby nauczyciela, co zajmuje dodatkowy czas i generuje nowe koszty. Oczywiście, może zdarzyć się również, że z pewnych przyczyn uczeń lub nauczyciel nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu, co może powodować kłopoty z płynnością nauki.

Zalety i wady kursów online

Niedawna pandemia koronawirusa udowodniła, że samodzielna nauka online może być równie efektywna, co ta odbywająca się w tradycyjnych okolicznościach. Wiele osób przekonać powinien również argument ekonomiczny. Kursy i szkolenia online są znacznie tańsze od korepetycji. Przykładowo, w Sciente kompleksowy kurs przygotowujący do matury kupisz już za około 100 zł! Każde ze szkoleń obejmuje różnorodną tematykę, zagadnienia teoretyczne i zadania praktyczne. Do raz zakupionego kursu online możesz powracać wielokrotnie, kiedy tylko uznasz to za konieczne.

Wreszcie, internetowe kursy przedmiotowe dają Ci dużą elastyczność. Sam ustalasz, kiedy jest czas na naukę. Lekcje możesz odbywać w dogodnym momencie: podczas szkolnych przerw, w wakacje czy w weekendy.

Oczywiście, kursy online nie są wolne od wad, a właściwie: pewnych wymagań. Jednym z najważniejszych jest bardzo dobra organizacja własna. Aby kurs online przyniósł oczekiwane efekty, musisz podejść do niego poważnie i sam skrupulatnie planować swój harmonogram nauki.

Sprawdź naszą darmową lekcję z kursu przygotowującego do matury z matematyki!

Komu szczególnie polecamy kursy online?

Jeśli musisz podreperować swoją wiedzę w danej dziedzinie, a jednocześnie cechujesz się sumiennością, kurs online to rozwiązanie idealne dla Ciebie! Lekcje online pozwolą Ci na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Korzystając z nich, będziesz mógł cieszyć się elastycznością i możliwością wyboru preferowanego trybu nauki. Sprawdź kursy przygotowujące do matury, które oferujemy w Sciente – nasze materiały powstają we współpracy z doświadczonymi specjalistami, dlatego możesz być pewien, że wybierając te szkolenia online, otrzymasz pomoce o najwyższej jakości.

Szkolenia i kursy online: ucz się na własnych warunkach

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Twoje wątpliwości związane z wyborem pomiędzy korepetycjami a kursem online. Reasumując, jeśli dobrze radzisz sobie z organizacją własnej pracy i cechujesz się obowiązkowością, z pewnością będziesz zadowolony z tematycznych kursów internetowych. Zapraszamy do sprawdzenia oferty szkoleń Sciente – wybierz kurs dla siebie i poszerzaj wiedzę w najwygodniejszy dla siebie sposób.

Proponowany kurs