Jakie umiejętności warto rozwijać? Bądź atrakcyjny dla pracodawcy.
Zastanawiałeś się kiedyś, na jakie umiejętności zwracają uwagę pracodawcy? Co może dawać Ci przewagę nad innymi? Jakie umiejętności warto rozwijać, żeby się wyróżniać? Spełnianie wymogów z ogłoszeń może nie wystarczyć, jeśli chcesz wybić się ponad przeciętność. W tym artykule postaramy się przedstawić, na które umiejętności szczególnie warto zwrócić uwagę.
Jakie umiejętności warto rozwijać – przykłady
Komunikatywność
To nie tylko umiejętność mówienia. Osoba komunikatywna potrafi słuchać i rozumie to, co słyszy. Aktywne słuchanie pomaga zmniejszyć ilość powstawania konfliktów, pozwala poznać lepiej rozmówcę i zrozumieć jego potrzeby. Komunikatywność to umiejętność klarownego przekazywania informacji i oczekiwań. Komunikatywny pracownik potrafi nawiązywać i utrzymywać relacje z innymi. Jest to niezbędna cecha, aby skutecznie współpracować z innymi. Znalezienie wspólnego języka z osobami, z którymi mamy styczność w swojej pracy jest kluczem do efektywności naszych działań. Pomaga to również unikać nieporozumień, które negatywnie wpływają na atmosferę w pracy. Funkcjonowanie w środowisku ze złą atmosferą może źle oddziaływać na skuteczność wykonywanej pracy.
Umiejętność pracy w zespole
Jest to bardzo ważna umiejętność, żeby skutecznie współdziałać z ludźmi. Wiąże się z umiejętnością określania wspólnych celów, delegowaniem zadań i wzajemnym motywowaniem. Praca w zespole to wspólna odpowiedzialność i wzajemna pomoc. Umiejętność pracy w zespole pomaga unikać konfliktów i osiągać wspólne sukcesy. Umiejętność pracy w zespole to zrozumienie, że ważna jest grupa, a nie jednostka. Trudno realizować cele i osiągać sukcesy w zespole, który nie potrafi się dogadać. Pracując w grupie, nie chodzi o to żeby ze sobą rywalizować, a współpracować. Odpowiedni podział obowiązków i wzajemne wspieranie się to droga do osiągnięcia sukcesu. Ważne, aby starać się dobierać zadania do cech i umiejętności posiadanych przez daną osobę. Pozwoli to na możliwie najskuteczniejsze funkcjonowanie całego zespołu.
Samodzielność
Pracodawcy doceniają pracowników, którzy potrafią samodzielnie pracować i brać odpowiedzialność za swoje działania. Ważna jest tutaj samoorganizacja i umiejętność rozwiązywania problemów. Im mniej wsparcia potrzebuje pracownik, wykonując przy tym dobrze swoje obowiązki, tym atrakcyjniej wygląda w oczach przełożonych. Pracownik, który jest samodzielny, zyskuje w oczach pracodawcy i stopniowo dostaje coraz bardziej odpowiedzialne zadania. Jest to cecha, która może pomóc w uzyskaniu awansu na wyższe stanowisko, a co za tym idzie lepszą płacę. Nie chodzi o to, żeby nigdy nie zadawać pytań i prosić o pomoc. Ważne jest pokazanie, że szukamy rozwiązań i potrafimy je wcielić w życie. Osoba samodzielna potrafi zorganizować swoją pracę i czas, tak aby poziom produktywności był, jak najwyższy.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
Znajomość języków obcych
Umiejętność porozumiewania się w obcym języku to zdecydowanie atut. Coraz więcej firm ma zagranicznych klientów i współpracowników. Znajomość języka jest niezbędna do skutecznej pracy i komunikacji. Coraz częściej pojawiają się również atrakcyjne oferty pracy za granicą, z których ciężko skorzystać bez znajomości języka. Znając języki obce, zyskujesz możliwość pracy na atrakcyjnych stanowiskach nawet w międzynarodowych firmach. Jeśli jednak nie chcesz pracować dla kogoś, możesz pomyśleć nad pracą tłumacza lub nauczyciela języka dla innych. Zyskujesz niezależność i możliwość atrakcyjnych zarobków.
Myślenie krytyczne
Opiera się na analitycznym myśleniu, zbieraniu danych i wyciąganiu logicznych wniosków. Krytyczne myślenie pozwala na podejmowanie przemyślanych i trafnych decyzji, opartych na obiektywnych argumentach. Myślenie krytyczne to obserwacja, zadawanie odpowiednich pytań i poszukiwanie odpowiedzi. Przydatną umiejętnością jest odróżnianie opinii od faktu. Krytyczne myślenie polega na kierowaniu się faktami, a nie czyimś zdaniem lub intuicją. Jeżeli nauczysz się myśleć w sposób krytyczny, będziesz potrafić wybierać najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji.
Podsumowanie
Jeśli nie chcesz być jednym z wielu, powinieneś wiedzieć, jakie umiejętności warto rozwijać i co poprawiać. W tym artykule postaraliśmy się przedstawić Ci umiejętności, które odpowiednio rozwinięte, mogą dać Ci przewagę na rynku pracy. Pamiętaj, że nie warto stać w miejscu i osiadać na laurach. Otaczający nas świat nieustannie się zmienia i rozwija. Dlatego ważne, żebyś Ty również dążył do rozwoju i poprawiał swoje umiejętności.
Z pomocą przychodzą nasze kursy online. Sprawdź naszą szeroką ofertę i wybierz coś dla siebie!
Proponowany kurs
Kurs pewność siebie w komunikacji – rozmawiaj swobodnie
Chcesz podnieść swoją pewność siebie w komunikacji interpersonalnej? Stres blokuje Cię podczas prezentacji? Boisz się wystąpień przed kamerą lub publiką? Przygotowaliśmy dla Ciebie kurs online pewność siebie w komunikacji, który pomoże Ci przezwyciężyć trudności z komunikacją.
Stworzyliśmy kurs online, który pomoże Ci poprawić zdolności komunikacyjne. Nauczysz się, jak skutecznie prezentować siebie w różnych okolicznościach. Wiedza zdobyta w trakcie kursu przyda Ci się zarówno w sytuacjach w pracy, jak i w życiu codziennym.
Szkolenie online z pewności siebie w komunikacji z innymi
W Kursie online pewność siebie w komunikacji przedstawimy Ci techniki pracy głosem. Poznasz przydatne ćwiczenia oddechowe, które pomogą Ci zapanować nad stresem i skutecznie się zrelaksować. Dowiesz się, jak rozgrzać aparat mowy i swój głos, aby Twoja przemowa była płynna i atrakcyjna. Podczas szkolenia przytoczymy Ci także najczęściej popełniane błędy językowe, dzięki czemu będzie łatwiej Ci ich unikać podczas prezentacji.
W niniejszym szkoleniu online poznasz zagadnienie, jakim jest storytelling. Nauczysz się, jak opowiadać, aby zainteresować odbiorców i zapaść im w pamięć. Poznasz techniki, które pomogą Ci panować nad Twoim głosem, co korzystnie wpłynie na jakość opowiadania.
W trakcie kursu online pewność siebie w komunikacji dowiesz się, jak ważna jest mowa ciała. Przedstawimy Ci istotę elementów niewerbalnych w komunikacji interpersonalnej i nie tylko. Dowiesz się, jak ważną rolę odgrywa Twoja mimika, pozycja ciała i kontakt wzrokowy. Dzięki naszemu szkoleniu zrozumiesz, jak pracować nad tymi aspektami, co sprawi, że Twoja prezentacja będzie skuteczniejsza.
Dzięki kursowi pewność siebie w komunikacji nauczysz się, jak aktywnie słuchać i przekazywać wartościową informację zwrotną. Poprawi to Twoje zdolności komunikacyjne z innymi ludźmi i pozwoli Ci zwiększyć efektywność komunikowania się. Wpłynie to korzystnie na relacje ze współpracownikami i klientami, ale również ze znajomymi i rodziną. Będziesz lepiej rozumiał swoich odbiorców i rozwiązywał sytuacje konfliktowe.
Kurs przygotowany przez specjalistę
Chcemy, aby nasz kurs online pewność siebie w komunikacji był dla Ciebie ciekawy i przede wszystkim praktyczny. Właśnie dlatego został on przygotowany przez doświadczonego dziennikarza Michała Celedę. Dzięki wieloletniej pracy w mediach wie doskonale, jak skutecznie się prezentować i pracować nad głosem. Wraz z kursem otrzymasz ebook przygotowany przez autora niniejszego kursu. Znajdziesz w nim m.in. opis ćwiczeń, o których mowa w kursie.
Jeśli chcesz skutecznie się prezentować, tworzyć trwałe relacje z ludźmi i lepiej się komunikować to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Sprawdź nasz kurs z pewności siebie w komunikacji i popraw swoje zdolności komunikacyjne!